Budujte finanční rezervu a neponechejte nic náhodě!

Hlavní foto Megapůjčky.cz
Mega-půjčky.cz - Logo

Mega-půjčky.cz > Články > Finanční rezerva

Budujte finanční rezervu a neponechejte nic náhodě!
Spořit si peníze na horší časy by mělo být prioritou každého ekonomicky aktivního člověka. Každá věc, kterou běžně používáme, má svoji životnost. Ať už se jedná o auto či nějaký spotřebič v domácnosti, dříve či později přijde doba, kdy bude potřeba zařídit nějaké opravy nebo daný kus rovnou vyměnit za nový. Pokud nechcete, aby vás taková chvíle zaskočila, je dobré mít dostatečně velkou finanční rezervu.

Jestliže totiž nebudete mít finanční polštář, který vám bude stačit na pokrytí neplánovaného výdaje, nezbyde vám poté nic jiného, než si peníze půjčit prostřednictvím krátkodobé půjčky. Taková půjčka vaši peněžní situaci sice hravě vyřeší, ale zatíží to váš rodinný rozpočet a vy si do následujících měsíců přinesete starosti s měsíčními splátkami.

Co je to finanční rezerva?

Finanční rezerva je určitý peněžní obnos, který by měl mít každý pracující člověk našetřený stranou. Je to jistota, po které můžete sáhnout v případě, že potřebujete zaplatit důležité výdaje, se kterými jste nepočítali. Neměla by však sloužit k zaplacení dovolené a jiných věcí, bez kterých se člověk bez problému obejde. Pak by se totiž mohlo stát, že by vám utracené peníze mohly chybět, kdyby vám vstoupily do cesty daleko důležitější výlohy.

Rezerva vám také může sloužit v případě, že ztratíte práci nebo se zraníte či onemocníte a budete v dlouhodobé pracovní neschopnosti. Než se uzdravíte nebo si najdete nové zaměstnání, tak to chvíli trvá a právě toto období můžete bez problému zvládnout díky finanční rezervě, kterou si zase znovu vytvoříte, jakmile začnete opět vydělávat.

Jaká by měla být výše finanční rezervy?

Abyste zvládli téměř veškeré peněžní problémy, měli byste mít našetřený dostatečně velký obnos peněz. Co znamená dostatečně velký? To není tak úplně jednoznačné. Každý má jiné finanční možnosti a potřeby. V ideálním případě by se vaše finanční rezerva měla minimálně rovnat výši tří měsíčních platů. Samozřejmě platí, že čím více peněz máte naspořeno, tím lépe. Je dobré ve spoření peněz pokračovat i když si myslíte, že už máte dostatečně velkou finanční jistotu. Člověk nikdy neví, co se přihodí a na co bude finance potřebovat.

Kdy začít spořit peníze?

Nezáleží na tom, kdy se rozhodnete začít spořit peníze. Můžete se do toho pustit hned po nástupu do práce, nebo až po nějakém čase, co vyděláváte. Důležité je však začít a pravidelně si každý měsíc určitou sumu odkládat, a tak spořit na horší časy. Díky tomu budete mít vždy připravené řešení pro vzniklé nečekané výdaje a vyhnete se tak situaci, kdy by vám nezbývalo nic jiného, než si sjednat rychlou půjčku online.

Vloženo 12.7.2019

Komerční článek
www.Mega-pujcky.cz © 2023 SIALINI, spol. s r.o., všechna práva vyhrazena. | Informace o provozovateli a webu
| Typy půjček | Poskytovatelé půjček | Články | Mapa stránek | Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Kopírování textů a článků bez písemného souhlasu je zakázáno.
Nejsme poskytovatelem ani zprostředkovatelem půjček.