Kde najít peníze navíc?

Hlavní foto Megapůjčky.cz
Mega-půjčky.cz - Logo

Mega-půjčky.cz > Články > Kde najít peníze navíc?

Každý výdaj si rozmyslete


Komu by se nelíbilo mít peníze navíc a ušetřit si na vysněnou věc nebo cestovat po světě? Většina z nás by přivítala, kdyby z výplaty uspořila nějaké peníze, ale ne každý má dostatečný příjem, aby si mohl dávat na stranu finanční rezervu. Přesto alespoň menší částku můžeme nastřádat promyšleným nákupním chováním a správou svých financí. Prozradíme Vám, jak na to.

Tip č. 1 – Prodejte nepoužívané věci

Jedná se sice o krátkodobý přísun peněz, ale třeba doma objevíte „poklad“, který by se dal dobře zpeněžit. Projděte si byt nebo dům a vytřiďte věci, jež nepotřebujete. K jejich prodeji využijte internetové aukce nebo bazary, kde je inzerce zdarma.

Tip č. 2 – Sežeňte si přivýdělek

Internet je místem netušených možností. Najdete zde nepřeberné množství přivýdělků, jako jsou brigády, manuální práce nebo administrativní činnost. Poptat se můžete i ve firmách a prodejnách ve svém okolí, zda nehledají brigádníka. Nejen, že si přijdete na další peníze, ale získáte novou praxi, kterou můžete uplatnit při hledání lepší pracovní pozice.

Tip č. 3 – Nakupujte podle seznamu

Stává se Vám, že přijdete do obchodu a necháte se zlákat akčními slevami a svými chuťovými buňkami? Sepište si doma seznam, co skutečně potřebujete, a držte se ho. Před samotnou koupí se ujistěte, zda věc nebo službu nekoupíte u konkurence levněji. Týká se to zejména telefonních paušálů, internetového připojení nebo pojištění.

Tip č. 4 – Spravujte efektivně své finance

Pokud máte více úvěrů a nebyli jste nikdy v prodlení se splátkami, vyplatí se všechny sloučit do jednoho, tzv. je konsolidovat. Uspoříte na poplatcích a významně se Vám sníží finální splátka. Co dalšího můžete udělat? Založte si běžný účet bez poplatků, zbavte se všech kreditních karet a projděte si stávající smlouvy pojistek a aktualizujte je – můžete výrazně ušetřit.

Vloženo 12.3.2016
www.Mega-pujcky.cz © 2023 SIALINI, spol. s r.o., všechna práva vyhrazena. | Informace o provozovateli a webu
| Typy půjček | Poskytovatelé půjček | Články | Mapa stránek | Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Kopírování textů a článků bez písemného souhlasu je zakázáno.
Nejsme poskytovatelem ani zprostředkovatelem půjček.