Chcete si bezpeně půjit? Těchto 5 pravidel budete muset dodržet!

Hlavní foto Megapůjčky.cz
Mega-půjčky.cz - Logo

Mega-půjčky.cz > Články > Bezpečné půjčování

Chcete si bezpeně půjit? Těchto 5 pravidel budete muset dodržet!


Asi každý z nás by chtěl mít v zádech nějakou silnou společnost, která ho v případě finančních problémů zachrání. Bohužel, realita je poněkud odlišná. Peníze se shání dost složitě a najít poskytovatele, jenž by byl v každém detailu výjimečný, je velmi složité. Bezpečnost při půjčování je dnes ostatně velmi často diskutovanou oblastí. Už ve škole v rámci finanční gramotnosti řeší pedagogové se svými žáky odpovědné půjčování finančních prostředků. Do jaké míry se jim to daří, je na posouzení statistiků. Přesto není od věci, když si pravidla bezpečného půjčování přečte každý. My se na ta základní podíváme právě v tomto článku.

Spočítejte si, kolik přeplatíte

Líbí se vám nějaká okamžitá půjčka na účet? Možná ano, nicméně často je tomu tak jenom proto, že ji poskytovatel dokáže co nejrychleji klientovi vyplatit. To je bohužel málo! Ihned ještě před jakýmkoliv uvažováním o půjčce si přesně spočítejte, kolik peněz budete muset přeplatit. Zdá se vám to složité? Ne, vždyť se jedná o zcela triviální kupecké počty. Zkrátka žádná velká matematika. Necháte si vymodelovat situaci po podpisu úvěrové smlouvy. Každý solidní poskytovatel vás ještě před jakýmikoli závazky seznámí s výší splátek a se splátkovým kalendářem. Tyto splátky si kompletně setete a poté od nich odečítáte sumu, již si půjčujete. Vyjde vám částka, jakou poskytovateli přeplatíte. Na mnohých webech různých zprostředkovatelských společností se dokonce přímo nacházejí specifické kalkulačky, jež počty zvládnou za vás a přeplatek vám zobrazí.

Přečtěte si pečlivě úvěrovou smlouvu

Díváte se na smlouvu o zprostředkování půjčky a některým detailům nerozumíte? Možná se jedná o dodatky psané malým písmem, nicméně často jsou v nich obsaženy podstatné informace. Třeba ty o dalších poplatcích za vedení úvěrového účtu, prodloužení data splatnosti a podobně. Jsou ve smlouvě cizí slova, jimž nerozumíte? Nechte si všechno od zprostředkovatele podrobně vysvětlit! Vyhněte se pochybným společnostem

Když nakupujete, také si zjišťujete informace o eshopu i kamenné prodejně. Přistupujte tak i ke společnostem nabízejícím půjčky. Zeptejte se známých, přečtěte si recenze a získejte další relevantní informace. Nic kromě času vás to stát nebude.

Zjistěte si sankce

Právě na penalizacích klientů vydělávají všechny finanční instituce nejvyšší částky. Ne vždy se vám musí dařit splácet. Klasická situace je taková, že když vám pujčka 20 000 KČ konečně dorazí, přijdou další výdaje. Vy pak nevíte, jak z celé situace ven.

Splňujete podmínky pro získání půjčky?

Pokud si myslíte, že vám každá finanční instituce dnes půjčí, jste na omylu. Mezi tradiční podmínky patří zejména:

  • potvrzení o výši příjmu
  • zástava nemovitosti
  • osoba ručitele
  • jiná zástava

Vloženo 10.3.2019
www.Mega-pujcky.cz © 2023 SIALINI, spol. s r.o., všechna práva vyhrazena. | Informace o provozovateli a webu
| Typy půjček | Poskytovatelé půjček | Články | Mapa stránek | Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Kopírování textů a článků bez písemného souhlasu je zakázáno.
Nejsme poskytovatelem ani zprostředkovatelem půjček.