Jak na dluhy

Hlavní foto Megapůjčky.cz
Mega-půjčky.cz - Logo

Mega-půjčky.cz > Články > Dluhy pod kontrolou

Jak dostat své dluhy pod kontrolu


Do kolotoče dluhů nebo také dluhové pasti se dostává stále více domácností a jedinců. Z velké většiny jde o lidi méně finančně gramotné, ale stát se to může každému. Stačí výpadek příjmu, neuvážená půjčka, nemoc a jelikož některé výdaje nepočkají, dluhy narůstají.

Dluhy se mohou snadno nahromadit

Někdy si lidé neuváženě půjčí na něco, co vlastně ani nepotřebují a to jim může způsobit obrovské potíže do budoucna. Nejhorší je řešit jednu půjčku další půjčkou. Dluhy se nahromadí, ztratíte přehled a už není, z čeho je hradit. Jaké kroky vám mohou pomoci dostat vaše dluhy pod kontrolu?

Sepište si příjmy a výdaje

Rozepište si důkladně váš rozpočet a popřemýšlejte, na čem všem můžete ušetřit a alespoň dočasně se uskromnit, než se dluhů zbavíte. Někdy pomůže sehnat si přivýdělek. Napište si seznam věřitelů a nejurgentnější dluhy řešte přednostně.

Své dluhy neignorujte

Nejhorší, co můžete udělat, je zavřít před problémy oči. Vynaložte na úhradu dluhů a vyhnutí se exekuci veškeré své úsilí. Neignorujte urgence věřitelů, zkuste se s nimi domluvit na jiném splátkovém kalendáři a projevit snahu své problémy řešit.

Nechte si poradit

Nebojte se vyhledat odbornou pomoc, existují i bezplatné právní poradny a to klasické i internetové. Věděli jste, že by vám mohla pomoci konsolidace půjček? Odborníci vám poradí, jaké kroky můžete ve své situaci podniknout.

Někdy nezbude než vyhlásit osobní bankrot

Osobní bankrot je krajním řešením, ale někdy jediným možným. Vede až k postupnému oddlužení, ovšem je třeba splnit některá kritéria. Hlavním je mít dluhy u dvou nebo více dlužníků a déle než 30 dní po splatnosti. Po celou dobu, což je 5 let, budete pobírat jen životní minimum, zbytek peněz půjde na úhradu dluhů. Pokud zvládnete splatit do 5 let alespoň 30 procent svých dluhů, bude vám zbytek prominut.


Vloženo 12. 4. 2016
www.Mega-pujcky.cz © 2023 SIALINI, spol. s r.o., všechna práva vyhrazena. | Informace o provozovateli a webu
| Typy půjček | Poskytovatelé půjček | Články | Mapa stránek | Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Kopírování textů a článků bez písemného souhlasu je zakázáno.
Nejsme poskytovatelem ani zprostředkovatelem půjček.