Hypotéky online

Hlavní foto Megapůjčky.cz
Mega-půjčky.cz - Logo

Mega-půjčky.cz > Typy půjček > Hypotéka

Hypotéky na bydlení


Hypotéky jsou dnes vysoce rozšířené formy úvěrových produktů, se kterými se můžeme v nabídce finančních institucí setkávat stále častěji. Jedná se o půjčku, prostřednictvím které se financují potřeby bydlení, jako koupě či výstavba domu, bytu, pozemku atd. Vypůjčené peníze se potom využívají v závislosti na konkrétních parametrech hypotéky k nejrůznějším účelům bydlení. Zásadní vlastností hypotéky je skutečnost, že jde o úvěr, jehož splácení je zajištěno zástavním právem k nemovitosti.

Hypotéky naleznete v nabídkách mnoha společností

Budete-li zkoumat finanční trh nejen v České republice, záhy rychle zjistíte, že hypoteční úvěry nabízí celá řada finančních společností. Nutno říci, že se mezi takto nastaveným širokým spektrem hypoték ukrývá obrovské množství rozdílů. V žádném případě tedy neplatí, že každá hypotéka má stejné parametry. Některé hypoteční úvěry pro vás mohou být lákavější, jiné zase naopak. Rozhodně se však nevyplácí podcenění prostudování veškerých informací a podmínek ke konkrétním půjčkám. Měli byste si vybrat vždy takovou hypotéku, která pro vás bude co možná nejvýhodnější a přinese vám efektivní výsledek. Vzhledem k tomu, že jak již bylo řečeno, nabídka je bohatá, snadno se může člověku stát, že se v takové záplavě hypotečních produktů nemusí plně orientovat. Neostýchejte se tedy o vhodnosti hypotéky poradit přímo s osobou, která je v této věci znalá.

Vybírat lze ze dvou základních typů hypotečních úvěrů

V praxi existují dva základní typy hypotečních úvěrů, jsou jimi účelové úvěry na bydlení a potom půjčky bezúčelné. Jak již název vypovídá, rozdíl je v tom, že finance poskytnuté účelovým produktem je nutno využít ke konkrétním, předem stanoveným záležitostem, a to financování potřeb bydlení. Naproti tomu v případě neúčelové hypotéky, často označované slovním spojením americká hypotéka, lze finance čerpat v podstatě pro jakékoliv účely, rozhoduje zde pouze a jen klient, kterému byla hypotéka přiznána.


Vloženo 2. 3. 2012
www.Mega-pujcky.cz © 2023 SIALINI, spol. s r.o., všechna práva vyhrazena. | Informace o provozovateli a webu
| Typy půjček | Poskytovatelé půjček | Články | Mapa stránek | Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Kopírování textů a článků bez písemného souhlasu je zakázáno.
Nejsme poskytovatelem ani zprostředkovatelem půjček.