Osobní bankrot - podmínky osobního bankrotu

Hlavní foto Megapůjčky.cz
Mega-půjčky.cz - Logo

Mega-půjčky.cz > Osobní bankrot

Osobní bankrot v kostce


Pokud se dostanete do velmi nepříznivé finanční situace, jistě sáhnete po některé z řady nabízených půjček. Když však pravidleně nesplácíte splátky, můžete se velmi jednoduše dostat ještě do větších problémů. Vaše zadlužení se pak může dostat do vysokých částek. V takových případech je ten nejvyšší čas začít něco dělat. Jediným možným zákonným oddlužením je vyhlášení osobního bankrotu. Tímto dostanete novou šanci na váš život bez dluhů.

Co to je osobní bankrot

Osobní bankrot představuje legální a dokonce zákonné oddlužení. Má jasně určená pravidla. Po dobu pěti let musíte splatit alespoň 30% závazků nezajištěným věřitelům. Díky osobnímu bankrotu jsou zastaveny nepříjemné procesy, jakými jsou exekuce, telefonáty vymahačů či jejich návštěvy. Z tohoto důvodu na nic nečekejte a pokud splňujete podmínky k vyhlášení osobního bankrotu, ihned jednejte. Platí zde mnohem více než kdekoliv jinde pravidlo čím dříve, tím lépe.

Podmínky bankrotu

K tomu, abyste mohli vyhlásit osobní bankrot a tím začít proces oddlužení je třeba splňovat určitá kritéria. V prvé řadě se nesmí jednat o dluhy z podnikání. Dále je standardně požadováno doložení určitých skutečností, jakými jsou: výpis z trestního rejstříku, pracovní smlouvy, potvrzení o výši příjmu, důchodový výměr, seznam vašeho osobního majetku a v neposlední řadě seznam vašich závazků a pohledávek.

S těmito náležitostmi se obraťte na společnost, která se touto problematikou zabývá. Na českém finančním trhu existuje celá řada firem, které svou činnost orientují do oblasti oddlužení, máte tedy rozhodně z čeho vybírat. Prostřednictvím jejich pracovníků je sestaven vždy individuální plán vedoucí k vyhlášení osobního bankrotu a tím pádem k zákonnému oddlužení.

S novelou občanského zákoníky vstoupila v platnost nová pravidla i pro oddlužení.

Vloženo 24. 2. 2014
www.Mega-pujcky.cz © 2024 SIALINI, spol. s r.o., všechna práva vyhrazena. | Informace o provozovateli a webu
| Typy půjček | Poskytovatelé půjček | Články | Mapa stránek | Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Kopírování textů a článků bez písemného souhlasu je zakázáno.
Nejsme poskytovatelem ani zprostředkovatelem půjček.